Miejsce na ślub i wesele na Warmii - lista 8 najpiękniejszych sal | thisday.pl | Piotr Hołowienko | Fotografia ślubna

Miejsce na ślub i wesele na Warmii |
lista 8 najpiękniejszych sal weselnych pod Olsztynem

Warmia – dawniej część Prus, przede wszystkim kojarzona z Zalewem Wiślanym, Pojezierzem Olsztyńskim i takimi miastami, jak Olsztyn czy Lidzbark Warmiński. To jednak piękne miejsce na geograficznej mapie Polski, które kojarzone głównie z pięknymi i dostojnymi gotyckimi, krzyżackimi czy biskupimi zamkami. Wybierasz się na ślub na północ Polski? Może warto odwiedzić Warmię? Pozwól, że podpowiem Ci kilka, najlepszych moim zdaniem, miejsc na wesele na Warmii – miejsca gdzie się urodziłem i do którego kocham wracać!

Przystań Hotel – Wesele nad jeziorem w Olsztynie

Przystań Warmia Olsztyn to położony nad Jeziorem Ukiel zwanym Krzywym budynek, który jest niezwykłym i niepowtarzalnym miejscem. Dlaczego? Właśnie z powodu swojej bliskości do Jeziora Ukiel. Niezwykle pięknego, choć mało znanego w Polsce. To długie na około 5,4 km i szerokie na ponad 1,5 km jezioro będące tak naprawdę czterema przesmykami akwenów. Jest to miejsce wprost stworzone dla wypoczynku sportowo-rekreacyjnego, ale jednocześnie doskonale nadające się na imprezę weselną czy sesję zdjęciową. Przystań specjalizuje się w organizacji wesel oraz innych eventów. Do Twojej dyspozycji przeznaczy salę, która pomieści nawet 150 osób. Co więcej – czekają na Ciebie także atrakcje, tj. pływanie po jeziorze. Przystań organizuje również kursy motorowodne. Idealne miejsce na Twój ślub plenerowy na pomoście o zachodzie słońca a do tego świetna kuchnia z menu weselnym. Doskonale wpisze się w klimaty rustykalne wesela z powodu wszechobecnego drewna. Również Pary Młode organizujące luksusowe wesele mogą wybrać Przystań Hotel i Spa – dryfujące obok jachty doskonale wpiszą się w klimat wesela z klasą a Hotel Przystań jest jednym z najekskluzywniejszych w Olsztynie.

Osada Dębowo – Stodoła na Wesele i rustykalny ślub na Warmii

Powstały dekadę temu obiekt agroturystyczny, który kiedyś był jedynie starym, niszczejącym gospodarstwem rolnym, jakich na poniemieckich terenach Warmii wiele. Jednak zrodzony z pasji i pragnienia ucieczki z wielkiego miasta gospodarzy miejsce na wesele jakim jest rustykalna stodoła na Warmii – Osada Dębowo – nabrała drugiego – jeszcze barwniejszego życia. Osada Dębowo otoczona jest lasami, polami, łąkami, obok znajduje się też mały stawik. To piękne miejsce i wprost idealne dla tych, którzy kochają łono natury i chcą wypocząć w otoczeniu bez samochodów, telewizji, wszechobecnego miejskiego zgiełku i chaosu. Zaplanujesz tutaj swoją sesję zdjęciową nad stawem, czy zorganizujesz zaślubiny w plenerze. Zorganizuj również ślub kościelny w plenerze. Dodatkowo do Twojej dyspozycji przeznaczona zostanie sala weselna mieszcząca do 150 gości. W pobliżu znajduje się także Stary Sad oraz ogród przy Stodole. Jest to doskonałe miejsce dla Par Młodych związanych z koniami i jeździectwem ponieważ znajduje się tutaj stadnina – idealne miejsce na sesję ślubną z koniami.

rustykalny ślub i wesele na Warmii Olsztyn Osada Dębowo

Star Dadaj – Wesele i Chata Warmińska

Hotel Star-Dadaj Resort & SPA, to zespół budynków i kompleks wypoczynkowo-rekreacyjny położony na półwyspie jeziora Dadaj, 30 km od Olsztyna, w pobliżu Mrągowa. 250 miejsc hotelowych, 2 sale restauracyjne, Chata Warmińska oraz miejsce na grill. Co więcej – również basen i sauna, a także korty tenisowe czy boiska sportowe. Nie zabraknie tutaj również pysznego jedzenia z Warmii. Jeśli jednak decydujesz się na wybór Starego Dadaju jakie sali na swoje wesele, to musisz liczyć się z terminami, jest to miejsce szczególnie oblegane na Warmii. Czuć tutaj klimat Mazur i Mazurskich wesel.

Jabłoń Lake Resort – Wesele w Piszu

Jabłoń Lake Resort to już co prawda Mazury, ale równie urokliwe miejsce, jak wymieniane poprzednio. Jeśli chcesz, aby Twój ślub i wesele były niezapomnianym i wyjątkowym wydarzeniem, to decyzja może być tylko jedna. Jabłoń Lake Resort to nie tylko dobre jedzenie czy wyjątkowa atmosfera lub estetyka miejsca, ale również piękne krajobrazy, bliskość jeziora i doświadczona ekipa, która specjalizuje się w branży ślubnej. Nie brak tutaj  sal weselnych. Czekają na Ciebie bowiem aż trzy – jedna na 120 osób, druga na 100, i ostatnia na 80. Każdy więc znajdzie tu coś dla siebie i na swoją kieszeń. Co jeszcze ciekawsze – w Jabłoń Lake Resort masz możliwość także organizacji tak zwanego białego wesela. Czyli wyprawienia ceremonii ślubnej oraz przyjęcia w zimę. To musi być piękny widok, zobaczyć skute lodem i pokryte śniegiem Mazury i w takich okolicznościach wziąć zimowy ślub.

Casablanca – Wesele na Starym Mieście w Olsztynie

Ale nie ta w Maroku, tylko w Olsztynie. A konkretniej Casablanca Restauracja. To miejsce wręcz kultowe, na zawsze połączone z olsztyńską starówką. Położone nieopodal Zamku Kapituły Warmińskiej w parku podzamcze. Budynek powstał jeszcze w XIX wieku, obecnie został odremontowany i przerobiony na restaurację, ale zachowując klimat oryginału. Casablanca to piękne widoki, wyborne jedzenie oraz świetna lokalizacja na przyjęcie weselne czy nawet sesję poślubną. Jednakże jest to też miejsce przeznaczone na bardziej kameralne przyjęcie weselne i ceremonie, gdyż co prawda Casablanca jest wyposażona w kilka sal, ale żadna z nich nie pomieści więcej niż 80 osób. 

Hotel Krasicki – wesele i ślub w zamku w Lidzbarku Warmińskim

Ulokowany praktycznie w centrum Lidzbarka Warmińskiego, nad rzeką Łyną, to miejsce dla osób, które chcą wziąć ślub oraz wyprawić swoje wesele w pobliżu starej architektury. Wielokrotnie nagradzany nagrodami Best Hotel Awards, słynny na cały kraj, a także wyposażony w obserwatorium astronomiczne i zabytkową bibliotekę. Nie brakuje tutaj również dodatkowych atrakcji, jak chociażby rejsy gondolami po Lidzbarku Warmińskim. Tutaj tradycja spotyka się ze współczesnością. Dawniej stanowił część rezydencji biskupów warmińskich. Miejsce na ślub i weele wyjątkowe i świetnie sprawdzające się na każdą okazję. W pobliskim Zamku Biskupów Warmińskich znajduje się piękna kaplica, w której Pary Młode mogą zorganizować ślub. Świetna kuchnia wesela połączona z klimatem ceglanych ścian i luksusu idealnie wpasuje się w nietypowe wesele.

Hotel Zamek Ryn – wesele lub bal rycerski na Zamku

Hotel Zamek Ryn to serce Mazur. Położony w Rynie pomiędzy Kętrzynem, Giżyckiem i Mrągowem, jest podobnie jak Hotel Krasicki, pozycją dla tych, którzy cenią sobie historyczny i balowy klimat wesel. Tradycyjnie wyposażony został w SPA oraz restaurację. Czekają Cię tu jednak nie lada atrakcje. Co powiesz na wesele w formie biesiady rycerskiej? A może lot balonem? Motolotnia? Rejsy statkami żeglugi mazurskiej? W Hotelu Zamek Ryn naprawdę jest co robić na drugi dzień po weselu. Możesz stworzyć prawdziwie niezapomniane wesele, a także ceremonię ślubną. Co więcej – to tak piękne miejsce, że znajomi z pewnością będą pełni podziwu Twoich zdjęć z wesela

Ślub i wesele nad jeziorem – Między Deskami pod Olsztynem

To oczywiście nie wszystkie atrakcyjne miejsca na wesele w Warmii. Warto jest również podkreślić moje ulubione miejsce na wesele pod Olsztynem – Między Deskami, w którym odbywa się często tak zwany slow wedding. Położony nad samym brzegiem jeziora, wybudowany z głową w pięknej koncepcji architektonicznej. Jeżeli myślicie o ślubie humanistycznym na Warmii to właśnie idealne miejsce. Doskonałe miejsce na zakrapianą imprezę lub wesele przy ognisku w słowiańskim klimacie Możecie zobaczyć jego cześć na podstronie z sesją brzuszkową Doroty w Między Deskami oraz Toskańskiej Sesji ślubnej w Między Deskami

Warmia to przepiękne krajobrazy, natura, zamki, starówki oraz niezapomniane atrakcje. Jeśli chcesz przygotować swoje wesele w sposób atrakcyjny i aktywny – wybierz miejsce na wesele w okolicy Olsztyna. 

Zapytaj mnie o Wasz termin
biuro@thisday.pl
Komentarze