Lista 16 miejsc na wesele w Warszawie i okolicy Najpiękniejsze miejsca na ślub i wesele w Warszawie | thisday.pl | Piotr Hołowienko | Fotografia ślubna

Najpiękniejsze miejsca na ślub i wesele w Warszawie

Warszawa – stolica Polski i jednocześnie jej największe miasto. W Warszawie i okolicach pełno jest pięknych miejsc, takich jak parki, stare kamienice, Zamek Królewski czy pałacyki. Jest to chyba jedno z najlepszych miejsc do wzięcia ślubu, jeśli jesteś z województwa mazowieckiego albo masz na tyle duży rozmach, że planujesz zorganizować coś naprawdę niepowtarzalnego. Jakie jednak miejsca będą najbardziej odpowiednie? Prezentujemy kilka propozycji!

Miejsca na wesele w Warszawie i okolicach:

  • Pałac Zdunowo,
  • Stodoła Wszystkich Świętych,
  • Belvedere Warszawa,
  • Warsaw Polo Club,
  • Pałac pod Kampinosem,
  • Hotel Bellotto,
  • Cicha 23,
  • Reduta Banku Polskiego,
  • Endorfina Foksal,
  • Narvil,
  • Highland Conference Hotel,
  • Vila Park Julianna,
  • Dwór Złotopolska Dolina,
  • Artbistro Stalowa 52,
  • Pałacyk Otrębusy,
  • Villa Omnia.

Pałac Zdunowo

Pałac Zdunowo to jeden z najpiękniejszych pałacyków w całym województwie mazowieckim. Powstał on w 1905 roku na zielonym terenie blisko natury oraz przepięknych, dziewiczych widoków. Pałac Zdunowo leży zaledwie 50 kilometrów od Warszawy. Jest to doskonałe miejsce na imprezę weselną w stylu lat 20 ubiegłego wieku czy w stylu glamour lub rustykalnym. Obecnie Pałac Zdunowo został przerobiony na hotel i znajduje się w prywatnych rękach, a zatem masz niepowtarzalną okazję do wynajęcia go specjalnie dla siebie. Co Cię tam czeka? Sala na nawet 200 gości oraz 53 miejsca noclegowe. Warto jest również podkreślić tutaj kuchnię oraz poziom gastronomiczny miejsca, gdyż było ono wielokrotnie nagradzane, w tym również wyróżnieniem 100 Best Restaurant in Poland za swoje dania. Nie bez przyczyny Pałac Zdunowo określa się mianem najlepszej kuchni pałacowej.

wesele kocierz spa andrychów sala ślub alkohol

Stodoła Wszystkich Świętych

Zwana też Oczyszczalnią. Jest to niezwykle klimatyczne miejsce znajdujące się około 40 kilometrów od stolicy Polski. Stodoła Wszystkich Świętych to gospodarstwo agroturystyczne, które jest położone na terenie 10 hektarów stawów, łąk oraz innej zieleni i przyrody. Tuż obok niej ulokowany jest Dom Nowy Zwany Rozpieszczalnią, w którym można wynająć nocleg. Jest to chyba jedno z najbardziej wyjątkowych i najpiękniejszych miejsc na weselę, sesję poślubną czy ślub w ogóle. Z dala od zgiełków cywilizacji, telewizorów, hałasu czy schematycznych napojów i potraw. Nie bez przyczyny jest zresztą nazywana oczyszczalnią. To doskonałe miejsce dla osób, które cenią sobie bliskość natury i chcą stworzyć przyjęcie weselne w stylu rustykalnym lub agrarnym. W Stodole Wszystkich Świętych można zorganizować przyjęcie od 70 do 120 osób. Dodatkowo placówka oferuje kompleksowe usługi, gdyż oprócz sali możesz też wynająć u nich bezpośrednio fotografa, zamówić alkohol, transport czy DJ-a.

ślub watykan anny kościół rzym polski

Belvedere Warszawa

Czas na coś stricte ze stolicy czyli Restauracja Belvedere. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc oraz punktów kulinarnych w Polsce. Restauracja mieści się w budynku Nowej Oranżerii w Łazienkach Królewskich, a zatem w lokalizacji niezwykłej i wyjątkowej. Sama budowla ma ponad 150 lat historii. Czeka Cię tutaj wyjątkowa kuchnia, klasyczna architektura oraz otoczenie zieleni i najpiękniejszych widoków w Warszawie. To pozycja obowiązkowa dla tych, którzy chcieli mieć ślub jak z bajki. Oferta weselna od Belvedere pozwala na zorganizowanie przyjęcia dla nawet 300 osób. Dodatkowo restauracja jest jednym z inicjatorów Belvedere Wedding Club, czyli organizacji skupiającej agencje ślubne, konsultantów oraz firmy z branży ślubnej i weselnej. 

 

Warsaw Polo Club

Znajdujący się w Jaroszowej Woli nieopodal Warszawy. To miejsce wprost stworzone do przyjęć weselnych i organizacji ślubów. W pobliżu znajduje się stary, dębowy las, a także piękne, zielone pole do gry w polo. Nie brakuje tutaj również patio z pergolą i winoroślami, a także widoku majestatycznych koni. Warsaw Polo Club wyposażony jest w pokoje noclegowe, które pomieszczą łącznie 35 osób, istnieje możliwość wynajęcia bryczki z końmi, transportu dla gości, atrakcji takich jak gra w polo czy pokazy iluzji, a także apartament dla Pary Młodej, w prezencie w ramach oferty. Nie ma takiej osoby, na której Warsaw Polo Club nie zrobiłby wrażenia. To tutaj również wybierają się warszawskie Pary Młode na sesje poślubne. Zobacz mój reportaż zdjęciowy z wesela w Weddings by Warsaw Polo Club.

weddings by Warsaw polo club wesele miejsce pod warszawą ślub fotograf

Pałac pod Kampinosem

To kolejna propozycja dla miłośników klasycznej architektury, w tym przypadku późnobarokowej oraz ogólnie pałacowego życia i stylu. Znajduje się on w Lesznie, miejscowości oddalonej od Warszawy o mniej więcej 39 kilometrów. Czeka tam na Ciebie piękny obiekt z zielonym parkiem oraz stawem. To wprost doskonałe miejsce dla osób, które chcą wypocząć, odciąć się od miejskiego zgiełku i zanurzyć w historii oraz tradycyjnej architekturze blisko łona natury. Obiekt składa się z zespołu pałacowego oraz 7,5 hektarowej enklawy. Daje to możliwość na stworzenie naprawdę dużego i wytwornego wesela wraz ze ślubem. W ramach oferty otrzymasz tradycyjne przywitanie Pary Młodej chlebem i solą, lampkę wina dla wszystkich gości, czerwony dywan, jak w królewskim zamku oraz salę, która pomieści do nawet 180 gości. 

Druhny na ślubie i weselu sukienki

Pozostałe obiekty na wesele w okolicy Warszawy

To jednak nie są jedyne atrakcyjne miejsca dla osób, które pragną wyprawić swój ślub i weselę w Warszawie lub jej okolicach, czy innych miejscowościach województwa mazowieckiego. Warto jest się przyjrzeć również takim miejscom, jak Hotel Bellotto, Cicha 23, Reduta Banku Polskiego, Endorfina Foksal, Narvil, Highland Conference Hotel, Vila Park Julianna, Dwór Złotopolska Dolina, Artbistro Stalowa 52 czy Villa Omnia. Tak naprawdę – w tym mieście każdy znajdzie coś dla siebie. Jedynym ograniczeniem mogą być pieniądze oraz Twoja odwaga. A Ty gdzie planujesz wyprawić swój ślub? Z chęcią znów będę fotografem na ślubach i weselach w Warszawie.

dominikanie służew klasztor ślub kościół warszawa wesele

Ślub w kościele Dominikanów na Warszawskim Służewiu

SHARE
Komentarze