Wesele bez disco polo | thisday.pl | Piotr Hołowienko | Fotografia ślubna

Wesele bez disco-polo

Wszyscy z nas przywykli, że na tradycyjnej imprezie weselnej w Polsce musi być disco polo. Ale czy faktycznie zawsze tak trzeba? W końcu muzyka powinna być dobierana indywidualnie, w zależności od gustu Pary Młodej, jak i ich gości. W tym artykule przedstawimy pomysły dla Par, które nie chcą na swoim ślubie muzyki disco polo.

Rockowe wesele

Rock jest jednym z najpopularniejszych gatunków muzycznych na świecie. Często ludzie nawet nie zdają sobie sprawy, że ich ulubione piosenki mogą być tak naprawdę utworami rockowymi. Rock ma wiele stylów – rock’n’roll, hard rock, indie rock, grunge i wiele innych. Jest to z pewnością bardzo wszechstronny gatunek, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. A czy nadaje się na wesele? Naszym zdaniem jak najbardziej, zwłaszcza, jeśli Para Młoda go wprost uwielbia. Trochę trudniej już z dobraniem kapeli, która z chęcią zagra takie utwory muzyczne na naszej imprezie, zwłaszcza, jeśli mają być wykonane dobrze. Na szczęście rynek szybko wypełnia niszę i pojawia się coraz więcej zespołów weselnych, które mogą grać nie tylko do przysłowiowego kotleta. Rock może zagościć na Twoim weselu za odpowiednie pieniądze. Warto tutaj jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czy będziesz szukać kapeli, która zaśpiewa covery znanych piosenek, czy może chcesz postawić na coś wyjątkowego i oryginalnego. Pozostaje też kwestia pieniędzy, które mogą być niemałe, zwłaszcza, jeśli nie masz zaprzyjaźnionego zespołu, który zagra z miłą chęcią na Twoim przyjęciu. Jeśli decydujesz się na wynajęcie tego typu kapeli, warto zadbać także o odpowiedni nastrój. Postaw na kreacje rockowe – coraz więcej na rynku znajdziesz rockowych pozycji od atelierów. A gdzie szukać zespołu rockowego na wesele? W Internecie, oczywiście. Aktualnie możesz znaleźć w całej Polsce aż ponad 3000 różnych ofert rockowych zespołów na wesele. Przed wyborem warto będzie zasięgnąć opinii, poznać repertuar kapeli i po prostu zapytać o ich możliwości.

Jazz na ślubie i weselu

A co z fanami nieco innych rodzajów muzyki? Jazz to też świetna propozycja na odświeżenie nieco formuły, tradycyjnego polskiego wesela. W końcu mało kto spodziewa się go na takiej imprezie. Oczywiście, może to być też miecz obusieczny. Pamiętaj, żeby wybierając muzykę kierować się też tym, czego Twoi goście weselni mogą słuchać. W końcu możesz się starać, wydać spore pieniądze i poświęcić mnóstwo czasu na poszukiwanie kapeli, a koniec końców nikomu ona się nie spodoba. Oczywiście, wesele to Twój dzień, ale mimo wszystko zapraszając na nie gości – zadbaj też o nich. Wracając jednak do jazzu… Jazz w Polsce kojarzony jest z nieco wolniejszymi i spokojniejszymi rytmami i faktycznie, jest mnóstwo piosenek utrzymanych w tych konwencjach. Jazz potrafi jednak być również świetny do żywej i żwawej potańcówki, wystarczy zadbać o odpowiedni repertuar. Dzięki kapeli, która gra ten rodzaj muzyki, możesz stworzyć naprawdę niepowtarzalny klimat na swoim przyjęciu weselnym – klimat z klasą. Co ciekawe z roku na rok zwiększa się liczba Par Młodych zainteresowanych tym gatunkiem muzycznym na swoim weselu. Zwłaszcza, jeśli wykonywany jest przez profesjonalnych muzyków i na żywo. W końcu jeśli już inwestować w oprawę muzyczną na przyjęcie weselne, to chyba lepiej postawić na kapelę z krwi i kości niż puszczanie piosenek z Internetowej playlisty, prawda? A co jeśli chcesz muzykę jazzową, ale wiesz, że większości gości ona się nie spodoba? Warto wtedy pójść na kompromis. Wiele jazzowych kapel na weselach, proponuje złoty środek – tj. oferują poza jazzem również granie muzyki popularnej. Czyli znanych i lubianych przez prawie każdego utworów. To tak zwany mieszany repertuar, który może być doskonałym urozmaiceniem na Twojej imprezie. Z pewnością dzięki temu nikt nie będzie się nudzić.

Uwaga petarda: Postaw na Brass Band na wesele.

„No dobrze, a co jeśli chcę połączyć, na przykład oba gatunki muzyczne? Jaki zespół będzie odpowiedni?” – cóż, odpowiedź jest dosyć prosta. Jest całe mnóstwo przeróżnych kapel, które oferują wiele styli i gatunków muzycznych, wyłączając disco polo, ale na pewno na ich tle wyróżnia się jedna z nich – Brass Band. Jest to na pewno znany zespół dla osób, które są fanami popularnego programu „The Voice of Poland”, gdyż tam wystąpili. Co ciekawe – Brass Band można po prostu wynająć! Tak, znany zespół z telewizji, oferuje swoje usługi na weselach, a ich repertuar jest naprawdę szeroki. Brass Band gra zarówno jazz, dance, swing jak i rock’n’rolla. Z pewnością więc stworzą świetny, taneczny klimat. Posiadają także kompleksowe usługi, gdyż zapewniają swoim zleceniodawcom profesjonalne oświetlenie oraz nagłośnienie, przez co nie musisz przejmować się takimi rzeczami samemu. Jeśli jednak nie chcesz skorzystać akurat z usług tego zespołu, to jednak już masz wskazówkę jakiego rodzaju kapeli szukać – takiej, która będzie profesjonalna. Wiele zespołów oferuje również usługi konferansjerskie, prowadzenie zabaw, itp., a to bardzo ważne na każdym przyjęciu weselnym. 

 

SHARE
Komentarze
Anastazja Połonicka

Moim zdaniem to właśnie Para Młoda powinna wybierać muzykę – doskonale wiedzą, że dane hity działają np. na kręgi znajomych, kręgi w rodzinie. Są mniej i bardziej szalone pary, ale to one doskonale będą znały swoich gości 🙂
https://slub.rybnik.pl/