Piękne miejsca na wesele w górach - sala czy hotel? | thisday.pl | Piotr Hołowienko | Fotografia ślubna

Miejsca na wesele w górach – ślub z widokiem na góry

  • Nosalowy Dwór Resort & Spa
  • Kraina Smaku Grzegorza Lelka 
  • ARIES Hotel & SPA
  • METROPOLO by Golden Tulip
  •  Hotel Arłamów

Wesele Zakopane Kraina Smaku - Ślub w górach 84

Ślub w górach? A czemu by nie? W Polsce w końcu mamy naprawdę wiele pięknych miejsc, które wprost idealnie nadadzą się na plenerowe ceremonie czy wesela. W końcu ślub oraz przyjęcie nie zawsze muszą odbywać się w centrum miast, ba, coraz więcej z nas decyduje się na organizacje ich w miejscach oddalonych od dużych aglomeracji. Uwielbiasz nasze góry i pragniesz poznać najwspanialsze miejsca na wesele w nich? Sprawdź moje propozycje.

Wesele w Tatrach

Kto z nas choć raz w życiu nie był w Tatrach? Uwielbiamy je. To miejsce, w którym można odpocząć od całego tego miejskiego pośpiechu, korporacyjnego życia. Okazuje się, że sporo Polaków decyduje się nie tylko na urlop w tej części krajowych gór, ale również na wystawianie swoich przyjęć weselnych czy przeprowadzaniu ceremonii w plenerze. Jakie miejsca z widokiem na góry mogą być najlepsze na ślub?

Wesele Zakopane Kraina Smaku - Ślub w górach 08

Nosalowy Dwór Resort & Spa

Nosalowy Dwór to miejsce ulokowane w Zakopanem. Bardzo słynne i często odwiedzane. I nie bez powodu. Jest to tak naprawdę zespół obiektów, wyposażonych we wszystko, co potrzebne do odpoczynku czy organizacji jakiegoś przyjęcia lub eventu. W Nosalowym Dworze czeka na Ciebie SPA, restauracja, kawiarnia, lobby bar oraz wiele innych. Mają oni również do dyspozycji kilka sal dla Par Młodych. Zarówno kameralne, które mogą pomieścić 16 osób, jak i olbrzymie centrum kongresowe Gerlach, do którego zmieści się nawet 1250 gości. Ponadto miejsce jest ulokowane w pobliżu łona natury, czeka na Ciebie piękna, zielona okolica oraz zadbane góralskie ogrody.

Kraina Smaku Grzegorza Lelka 

Nadal pozostajemy w Zakopanem, zimowej stolicy Polski, ale przenosimy się do Krainy Smaku. Jest to prawdziwy raj dla osób, które chcą zorganizować swoje wesele oraz ceremonię ślubną w górach. W Krainie Smaków znajduje się restauracja oraz sala bankietowa. Ponadto obsługa placówki oferuje kompleksowe usługi i specjalizuje się w organizacji wesel. Czekają na Ciebie kwiaty, wyjątkowe dekoracje w tym świece, girlandy, kryształy, prezenty dla gości, a także góralska kuchnia. Nie ma co narzekać także na rozmiar sali, gdyż ta jest w stanie pomieścić bez problemu nawet i 200 osób. A co poza tym? Oczywiście apartamenty dla gości i Młodej Pary z widokiem na piękne, polskie góry.

Wesele Zakopane Kraina Smaku - Ślub w górach 78

ARIES Hotel & SPA

Zakopanem to prawdziwy raj dla osób kochających góry i chcących wyprawić tutaj swoje wesela. Kolejne miejsce idealne na Twój ślub to ARIES Hotel & SPA. Wyposażone w spa, basen oraz pokoje i sale, także z widokiem na góry, będzie niezapominaną przygodą w Twoim życiu. ARIES Hotel & SPA oferuje restaurację HALKA, która pomieści nawet do 200 gości, a także pomoc w samej organizacji wesela. Do Twojej dyspozycji hotel wyznaczy konsultanta ślubnego, który wesprze Cię na każdym etapie przygotować. Udostępni również miejsce złożenia przysięgi i apartament ślubny, który wykorzystasz w trakcie swojej nocy poślubnej. Poza tym przybliżysz się do góralskiej kultury, zaczerpniesz górskiego powietrza i spróbujesz lokalnych potraw.

thisday fotoobraz nosal

METROPOLO by Golden Tulip

To miejsce znajdujące się już nieco dalej od Tatr, bo w Krakowie. Hotel Metropolo by Golden Tulip łączy w sobie cechy kultur europejskiej oraz chińskiej. Jest to miejsce wyposażone w centrum bankietowe o powierzchni 2500m2, a zatem sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającej, co do liczby gości, Pary Młodej. Znajduje się tu 450 miejsc noclegowych, 16 sal i miejsce na przyjęcie dla 800 gości. Jest to miejsce nieco inne od wcześniej wymienianych, gdyż nie kojarzy się stricte z kulturą góralską czy polską, a bardziej chińską. Nawet same pokoje zostały wykonane w stylu chińskiego art deco. Jest to jednak zdecydowanie bardzo ciekawa propozycja, zwłaszcza dla osób, które mieszkają w Krakowie lub jego okolicach. Dodatkowo sam hotel ulokowany został nieopodal Biełańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego, a zatem czeka Cię bliskość natury.

Ślub i wesele w Bieszczadach

Jeśli chodzi jednak o polskie góry, to nie samymi Tatrami człowiek żyje. Nieco dalej na wschód, bo w województwie podkarpackim, czeka na Ciebie kolejna przygoda. Mowa oczywiście o Bieszczadach, popularnych, ale nadal nie aż tak bardzo jak Tatry. Wciąż znajduje się tu wiele nieodkrytych miejsc oraz pomników natury, które czekają na ciekawskich. W samych Bieszczadach możesz liczyć z pewnością na nieco niższe ceny oraz większą kameralność, bo umówmy się, zwłaszcza w sezonie, Tatry są wprost oblegane, a zwłaszcza Zakopanem.

Zdjęciowa sesja poślubna w Bieszczadach 32

Hotel Arłamów

Znany praktycznie na całą Polskę Hotel Arłamów w Ustrzykach Dolnych, to zespół budynków ulokowanych praktycznie w dziczy. Jest to miejsce wyposażone w restaurację, kompleks hotelowy, pokoje i wille, a także SPA, a nawet lądowisko dla helikopterów. Nie brakuje tu atrakcji w pobliżu – Bieszczadzki Park Narodowy, same Bieszczady, mnóstwo historii oraz niezwykłych zabytków sakralnych. Miejsce doskonałe na odpoczynek, ale także aktywne spędzanie czasu. Doskonała propozycja dla tych, którzy chcą mieć ceremonię ślubną w plenerze z prawdziwego zdarzenia. Co więcej – pomocą służyć Ci będą pracownicy hotelu, którzy są doświadczoną załogą i wiedzą, jak zadbać o gości, w tym również dzieci.

SHARE
Komentarze