Myślisz o odchudzaniu przed ślubem i weselem - dieta przedślubna | thisday.pl | Piotr Hołowienko | Fotografia ślubna

Myślisz o odchudzaniu przed ślubem i weselem | dieta przedślubna

Odchudzanie przed weselem to nie tylko zrzucanie nadprogramowych kilogramów, ale również dieta upiększająca i oczyszczająca organizm. Ma na celu dostarczenie bomby witaminowej, która wpłynie pozytywnie na stan skóry, włosów i paznokci. 

dekoracje na wesele living coral blady róż świece złote sztućce kwiaty na stół liście monstera

Ile czasu potrzeba aby schudnąć przed weselem?

Aby uzyskać pożądany efekt, należy rozpocząć dietę przedślubną na minimum trzy miesiące przed ślubem. Jeśli któreś z narzeczonych chce pozbyć się większej ilości kilogramów, należy rozpocząć przygotowania dużo wcześniej. Pozwoli to na utrwalenie prawidłowych nawyków żywieniowych i łagodnie przystosuje twój organizm do zmian. 

Ważne, aby posiłki spożywać regularnie i zrezygnować z podjadania. Należy dostarczyć odpowiednią ilość kalorii w zróżnicowanych posiłkach. Różnorodność, urozmaicenie, pozwoli na dostarczenie odpowiedniej ilości witamin i minerałów.

Chcesz zrzucić kilka kilo przed weselem – zacznij od czytania etykiet

Przede wszystkim czytaj etykiety. Mnóstwo produktów zawiera cukier dodany, a skład ma więcej sztucznych dodatków niż dozwolonych produktów. Nie daj się nabrać na produkty typu light czy 0% tłuszczu, gdyż zwykle ich skład nie jest dla ciebie korzystny. 

Postaw na warzywa w diecie przedślubnej

Głównym składnikiem diety przedślubnej powinny być warzywa. Dostarczaj organizmowi dużo błonnika. Najlepiej wykorzystywać te warzywa, które występują lokalnie i sezonowo. Unikniemy wtedy dużej ilości konserwantów. Na kondycję skóry dobrze wpłynie seler, rzodkiewka czy kalarepa ze względu na zawartość krzemu. Owoce powinny pojawić się sporadycznie i przede wszystkim do południa. Pamiętajmy, że zawierają one duże ilości cukrów. Słonecznik, pestki dyni, orzechy i migdały mogą stanowić dobre uzupełnienie dla naszych posiłków. Jednocześnie mają być one jedynie dodatkiem, gdyż choć zawierają mnóstwo cynku czy miedzi to są również kaloryczne. 

Woda jako element planu dietetycznego przed weselem

Należy pamiętać, aby spożywać duże ilości wody, które pomogą utrzymać skórę w dobrej kondycji. Prawidłowe nawodnienie spowoduje również wypłukiwanie toksyn oraz zmniejszy uczucie głodu. Warto zacząć dzień od szklanki wody z niewielką ilością soku z cytryny. Pomożemy tym naszemu organizmowi podkręcić metabolizm. Dodatkowo postawmy na herbaty ziołowe. Wskazana jest również herbata zielona, biała i czerwona. Oprócz właściwości antyoksydacyjnych czerwona herbata wspomaga trawienie, jest polecana w dietach odchudzających.

dekoracje na wesele living coral blady róż świece złote sztućce kwiaty na stół liście monstera

Szybki efekt diety przedślubnej?

Diety restrykcyjne nie są wskazane. Drastyczne zmniejszenie ilości spożywanych kalorii spowoduje zwolnienie metabolizmu, a organizm będzie magazynował tłuszcz „na gorsze czasy”, gdyż będzie otrzymywał zbyt mało kalorii, aby prawidłowo funkcjonować. Nie dość, że nie uzyskamy pożądanego efektu w postaci zmniejszenia kilogramów to dodatkowo ucierpi na tym nasza skóra, włosy i paznokcie. 

Warto pamiętać, że zbyt duża utrata masy ciała nie jest korzystna ze względów zdrowotnych. Utrata do jednego kilograma tygodniowo to najbardziej optymalny poziom redukcji tkanki tłuszczowej. Dodatkowo przy zbyt szybkiej utracie kilogramów możemy napotkać utrudnienia w dopasowaniu sukni ślubnej czy garnituru, jeśli ubranie będzie zakupione wcześniej. Od ostatniej przymiarki postaraj się utrzymać tę samą wagę. 

Czego unikać w diecie przedślubnej

Wyeliminuj całkowicie przetworzone jedzenie typu fast-food. Zdecydowanie wyrzuć ze swojej diety alkohol, gdyż jest kaloryczny i „wypłukuje” większość potrzebnych minerałów i witamin. Podobnie kawa i czarna herbata – zmniejszają przyswajalność korzystnych składników, mają również działanie odwadniające. Tłuszcze zwierzęce zamień na roślinne. Białą mąkę, białe pieczywo, ryż zamień na mąkę orkiszową, pieczywo razowe i żytnie, makarony pełnoziarniste, brązowy ryż. Zrezygnuj z dosładzania, ogranicz sól. Mocne przyprawianie zastąp stosowaniem naturalnych przypraw.

Dekoracja ślubu wedding planner w kolorze living coral - złote sztućce i paperetia ślubna w Łodzi

Ćwiczenia przed weselem

Efekt dobrego odżywiania wzmocnij aktywnością fizyczną. Najnowsza piramida zdrowego żywienia zawiera przede wszystkim u podstaw właśnie umiarkowaną aktywność fizyczną. Zamiast katowania się na siłowni, spróbuj zacząć łagodnie od szybkiego marszu podczas spaceru. Znajdź czas przynajmniej 3 razy w tygodniu na umiarkowaną dawkę ruchu. Pomoże ci to również na spokojnie poukładać w głowie wszystkie sprawy związane z przygotowaniami przed ślubem. Ruch doskonale wpływa na rozładowanie stresu, wpływa na lepsze dotlenienie organizmu i usuwanie z niego toksyn. Ponadto dobra wydolność wpłynie na przetańczenie całej nocy bez zadyszki!

Skorzystaj z dietetyka planując dietę przed weselem

Jeśli pomimo zastosowanych wskazówek będziesz mieć skłonność do podjadania lub zamiast zyskiwać energię i dobre samopoczucie pojawią się problemy z układem pokarmowym i senność – skonsultuj się z dietetykiem. Być może potrzebujesz indywidualnie skomponowanego jadłospisu, który będzie eliminował produkty, które ci nie służą, np. masz nietolerancję na jakieś konkretne składniki.

Nie daj się zwariować!

Duża liczba obowiązków przed ślubem, stres i do tego jeszcze liczne wyrzeczenia. Uważaj, aby odchudzanie przedślubne nie zamieniło się w obsesję i nie stanowiło ważniejszego celu niż samo wydarzenie. Znane jest już bowiem określenie brideoreksji, czyli chorobliwego odchudzania się przed ślubem, które stanowi zaburzenie. 

dekoracja stołu na wesele z kwiatami living colar pastelowe okrągłe stoły

 

SHARE
Komentarze