Alternatywne targi ślubne - mapa miejsc. thisday.pl | Piotr Hołowienko | Fotografia ślubna

Alternatywne targi ślubne w Polsce

Alternatywne targi ślubne od kilku lat zaczęły dominować w branży ślubnej w Polsce. Ich pojawienie się jest stosunkowo nowym trendem, lecz coraz więcej osób decyduje się na ich odwiedzenie. Co w nich jednak takiego wyjątkowego? Czy warto jest na nie jeździć i gdzie ich szukać? Dlaczego nie standardowe targi ślubne Warszawa na centrum expo?

delikatna i sensualna panna młoda w dniu ślubu na sesji zdjęciowej w ogrodzie

Alternatywne targi ślubne – co to takiego?

Dla wielu osób hasło „alternatywne targi ślubne” wciąż zapewne pozostaje enigmą i nie mają pojęcia, co takiego kryje się pod tą nazwą i co za program przygotował na takie targi organizator. Są to po prostu eventy organizowane przez różnego rodzaju artystów, fotografów oraz osób związanych z branżą ślubną, aby przyciągać młode pary wyjątkowymi produktami czy usługami. Warto jest jednak wziąć na warsztat to, iż alternatywne targi ślubne to nie jest miejsce dla każdego. Raczej jest to miejsce dla Par marzących o ślubie slow wedding lub rustykalnym ślubie. Znajdziesz tutaj bardzo silną konkurencję, gdyż organizatorzy i wystawcy prześcigają się w pomysłach i nieszablonowych rozwiązaniach. Jest to jednak idealna sytuacja do zapoznania się z oferta przeróżnych usługodawców, kiedy planujesz ślub czy wesele. Warto jest się tutaj udać, gdyż znajdziesz tu zarówno fotografów, filmowców, jak i wszelkiego rodzaju artystów. Na alternatywnych targach ślubnych zwłaszcza ci pierwsi wychodzą mocno przed szereg i potrafią zaimponować swoimi pięknymi fotografiami ślubnymi czy filmami. Jednakże jest tutaj miejsce nie tylko dla nich. Znajdziesz tu również stoiska artystów, którzy tworzą niesamowite prace, jak ozdobne lampki, podświetlane napisy, papeterie oraz przeróżne kartki okolicznościowe. Przede wszystkim usługodawcy na ślub i wesele wystawiający się na takim evencie to często Indywidualiści, którzy idą za duchem czasu i portafią zaoferować dla Pary Młodej i gości weselnych coś więcej niż standardową usługę. Tysiące innych fotografów będzie prześcigało się w dawaniu rabatów, będą organizować konkursy i oferować zniżek, aby tylko zdobyć jak największą grupę klientów. Tutaj znajdziesz raczej fotografów ślubnych i innych usługodawców, którzy sami określają swoją grupę docelowych Par Młodych i często odmawiają usługi jeżeli czują, że nie nadają na wspólnych falach. I bardzo dobrze – mogłoby to zaburzyć efekt końcowy, który oczekują Młodzi! Pokazy mody będę tutaj zdecydowanie swobodniejsze a moda ślubna często okaże się zaskakująca! Kawałek tortu alternatywnych targów ślubnych ukroiły dla siebie także firmy cateringowe. Spotkasz tu szefów kuchni molekularniej, cukierników oferujących słodki stolik, baristów czy sushimasterów lub Prosseco Vany, którzy przedstawią Ci swoją ofertę na swoich stoiskach. To zdecydowanie doskonałe miejsce na znalezienie kogoś do współpracy przy organizacji swojej ceremonii ślubnej lub wesela. Ten klimat udziela się także samym odwiedzającym. Często bowiem na miejsce organizacji alternatywnych targów weselnych wybiera się dość niezwykłe placówki, jak na przykład… fabryki a nie sale expo!

Mapa alternatywnych targów weselnych – gdzie ich szukać?

Tego typu wydarzenia są organizowane de facto w całej Polsce. Jednak pewne imprezy wybijają się ponad inne, o czym świadczy chociażby liczba edycji czy odwiedzających je gości, co roku. Przykładem idealnym niech będą gdańskie eventy. Tak zwane Alternatywne Targi Ślubne w Starym Maneżu zaliczyły już siedem edycji. Stary Maneż to po prostu gdańskie centrum kultury, w którym odbywa się wiele imprez, koncertów oraz eventów. Tamtejsza edycja alternatywnych targów ślubnych przyciąga setki zainteresowanych – w tym również wystawców. Na evencie z 2019 roku przyjechały firmy cateringowe, niszowi jubilerzy, projektanci sukien ślubnych czy własnej biżuterii oraz fotografowie. Dzięki temu wiele młodych par wybrało osoby do współpracy dla siebie. Tak, na tego typu wydarzeniach nie brakuje nawet rzemieślników, jubilerów czy krawcowych! Nie ma zatem lepszej okazji dla wymagającej pary, jeśli chodzi o organizację ślubu. To też doskonała okazja do promowania polskich, a często lokalnych firm oraz marek związanych w jakiś sposób z branżami ślubnymi. Inną, również bardzo popularną imprezą są Warmińskie Alternatywne Targi Ślubne, które zaliczyły już trzy edycje. Organizowane są w Olsztynie, zazwyczaj w Kuźni Społecznej. Tutaj również spotkać można wielu twórców ślubnych, firm cateringowych i szefów kuchni czy projektantów. Gdzie jeszcze możemy napotkać na takie największe targi ślubne w stylu alternatywnym? Oczywiście są to targi slubne Warszawa! Tutaj na przód wybija się OFF Wedding Alternatywny Targowy Meetup Ślubny. Choć organizatorzy nie ograniczają się tylko do miasta stołecznego. W 2019 roku impreza została zorganizowana również w Łodzi. Co ciekawe organizatorzy mają własną stronę internetową, dzięki czemu w łatwy sposób możemy znaleźć katalog wystawców czy zobaczyć, gdzie i w jakim czasie organizowane będą kolejne wydarzenia. To jednak nie jest event dla każdego – zdecydowanie. Pomysłodawcom przyświeca idea stworzenia czegoś bardziej kameralnego niż z wielkim przytupem, czy jak sami to określają z wiejskim stołem w akompaniamencie muzyki disco polo. Następne duże wydarzenie to Happy Together – czyli krakowskie podejście do alternatywnych targów ślubnych. Event organizowany jest co roku w każdą wiosnę w Starej Zajezdni w Krakowie. Na targi ślubne 2019 przyjechało aż 60 różnych wystawców. Co ciekawe, podobnie jak w przypadku OFF Wedding jest to również miejsce, na którym organizowane są warsztaty i prelekcje – zatem alternatywne targi ślubne, to nie event ze stoiskami expo.

Alternatywne targi slubne – warto skorzystać

Pisząc krótko – miejsc, w których organizowane są takie wydarzenia w Polsce jest naprawdę dużo i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Oczywiście, większość imprez dzieje się w dużych miastach Polski, jak Gdańsk, Łódź, Kraków czy Warszawa, ale prawdopodobnie w każdym województwie znajdziemy przynajmniej jedną edycję targów. Warto jest jednak wziąć pod uwagę, iż tego typu wydarzenia często wymagają opłaty, nie wynosi ona jednak zazwyczaj więcej niż symboliczne kilkanaście złotych, które jest po prostu pokryciem kosztów dodatkowych w formie – kup bilet – dla organizatorów.

SHARE
Komentarze