Pytania do fotografa ślubnego | thisday.pl | Piotr Hołowienko | Fotografia ślubna

Pytania do fotografa ślubnego, które Pary Młode zadają przed podpisaniem umowy na zdjęcia ślubne.

jak wybrać fotografa na ślub?

Co dostaniemy od fotografa ślubnego?

Efektem końcowym naszej współpracy jest zestaw ponad 250 zdjęć z dnia ślubu. Zdjęcia od przygotowań w Waszym domu przez ceremonię, mini sesję w dniu ślubu do zabawy włącznie.

Jaka jest cena za sesję ślubną?

Na cenę składa się kilka czynników – między innymi czas i odległość dojazdu w wymarzone przez Was miejsce. Napiszcie mi o waszych marzeniach dotyczących sesji a dopasuję cenę do Waszych potrzeb.

Ile kosztuje fotograf na wesele?

Cena za profesjonalne zdjęcia ślubne to inwestycja ponad 3500zł – wszystko zależy od wybranych opcji –  dodatkowych ujęć, dodatkowego drugiego fotografa, czasu trwania i miejsca reportażu. Wszystko dopasuję gdy napiszecie mi czego oczekujecie od zdjęć ślubnych – Wasze potrzeby to mój priorytet.

fotograf ślub wesele opinie

Czy cena za fotografa i kamerzystę zawiera koszt dojazdu?

Koszt dojazdu liczony jest indywidualnie ale nie są to wielkie kwoty. Z życia biorąc prawie 95% wesel wiąże się z dalszym wyjazdem więc nie bójcie się, że przerazi mnie odległość. Dojeżdżamy na wesela we wszystkie części kraju a nawet jak możecie zobaczyć w portfolio ślubne wykonujemy zdjęcia ślubne w Anglii więc zrobienie filmu ze ślubu za granicą też nie stanowi ograniczeń.

Ile dostaniemy zdjęć ślubnych?

Obiecuję przy standardowym pakiecie 200-350 zdjęć ślubnych. Jednak podczas wesela wykonujemy ich tysiące a kadrów nadających się do dalszej pracy jest zwykle około 500-600. Jeżeli chcecie otrzymać więcej obrobionych zdjęć macie taką możliwość rozszerzając swój pakiet ślubny. 

W przypadku pojedynczych sesji ślubnych i narzeczeńskich zdjęć jest około 20-30.

Do historii ślubnej nie trafiają wszystkie zdjęcia – wybieramy najlepsze z nich aby opowiedzieć Waszą historię w estetyczny i ciekawy sposób.

album ślubny cena

Ile kosztuje album lub fotoksiążka ze ślubu?

Ponieważ bliska jest mi zasada, że najlepsze wspomnienia zasługują na wyjątkową oprawę wykonanie albumu lub fotoksiążki z wesela pozostawiamy tylko najlepszym. Szerokim łukiem omijam sieciówki bądź drogerie, w których jakość wydruku porównywalna jest z grafiką komputerów lat ’90. Taki album to starannie ułożona historia wydrukowana na papierze najlepszej jakości opracowana na skalibrowanych maszynach. Drukarnia sprzedają najlepsze albumy w cenie od 500 pln w górę w zależności od grubości albumu.

Jak wcześnie trzeba rezerwować fotografa lub kamerzystę na wesele?

Warto pomyśleć o tym rezerwując termin w Kościele i sali weselnej. Ale nie wcześniej niż 2 lata przed ślubem. Trzymamy się zasady, że umowę podpisujemy maksymalnie 2 lata przed ślubem ponieważ nie mamy pewności ile za dwa lata będą wynosiły koszty prowadzenia biznesu, podatki czy choćby ceny albumów i odbitek. Kto pierwszy potwierdzi mi termin rezerwacji – ten może być pewny o naszej współpracy w dniu ślubu.

Sesje narzeczeńskie i ślubne wykonuje się w dniach innych niż ślub – dzięki temu nie musicie z takim wyprzedzeniem ich rezerwować a my często dopasowujemy się do Was.

Jak wygląda praca fotografa i kamerzysty w dniu ślubu?

Pracę rozpoczynamy zwykle od końcówki makijażu ślubnego – dopiero wtedy zdjęcia mają wyjątkowy charakter i nie musimy martwić się rozmazanym korektorem czy pudrem na policzku. Potem fotografujemy detale – suknie ślubną, biżuterię ślubną, garnitur na wesele, obrączki i bukiet ślubny. Następnie jesteśmy w Kościele lub USC kilkanaście minut przed Wami aby przygotować się do ujęć oraz powiedzieć Księdzu lub Urzędnikowi o naszych dokumentach uprawniających nas do pracy podczas ślubu. Zostajemy z Wami podczas dalszych wydarzeń i jesteśmy z boku – często jak wspominają Pary Młode – zupełnie niewidoczni 🙂

szampan ślub wesele wino dziewczyny polskie szlafrok detale ślub

Kiedy zacząć przygotowania do ślubu?

Najlepiej rozpocząć je około 3-4 godziny przed godziną ślubu ale ubieranie się pozostawić na ostatnią godzinę przed ślubem – zaoszczędzi to Wam niebezpieczeństwa pobrudzenia sukni ślubnej lub koszuli na ślub.

Jaki makijaż na ślub?

Na zdjęciach najlepiej prezentuje się nieco mocniejszy makijaż niż zwykle. Kontrastowe koloru lub ciemne kreski pozwalają wydobyć więcej szczegółów na zdjęciach. Ujęcia mają to do siebie, że zawsze nieco gubią szczegóły widziane ludzkim okiem.

Jak wygląda sesja ślubna? Gdzie zrobić sesję poślubną?

Sesja ślubna zdjęciowa to zazwyczaj kilkugodzinne spotkanie w plenerze lub w mieście – sesja ślubna w Warszawie czy zdjęcia ślubne w Krakowie to wyzwanie, ale możliwe jest zrobienie ładnych zdjęć wśród miejskiego krajobrazu. Jestem zwolennikiem natury – sesja ślubna w górach czy plener zdjęciowy ślubny w lesie to mój żywioł! Na sesję umawiam się w całej Polsce. Jednak jeżeli jesteście żądni przygody i jeszcze piękniejszych zdjęć ślubnych za granicą możemy wybrać się na plener ślubny na Santorini lub w każdy zakątek świata! Jestem człowiekiem pełnym pasji więc nie bójcie się napisać o swoich szalonych marzeniach.

Detale

To właśnie one najlepiej oddają poziom z jakim Para Młoda szykuje ślub i wesele. Często właśnie piękna papeteria ślubna, dodatki na wesele czy pudełko na obrączki i wystrój sali weselnej mówi o tym ile serca wkładacie w ten dzień. Jestem ze swoim aparatem aby na zdjęciach ślubnych nie zabrakło zdjęć dodatków ślubnych. Moje oko wychwytuje szczegóły i pragnie je jak najpiękniej uwiecznić na zdjęciach ślubnych.

Podział zadań dwóch fotografów na ślubie

Gdy jest dwóch fotografów na ślubie mamy określony plan działania. Jedna osoba zajmuje się najważniejszymi momentami ślubu takimi jak przysięga ślubna, mowa ślubna, przemowy weselne, moment błogosławieństwa itd. Druga osoba w tym czasie wychwytuje szczegóły na twarzach gości. Pozwala to pokazać jeden moment z kilku perspektyw. Buduje to jak dobry film historię ślubu z różnych stron.

First look w sukni ślubnej.

Pierwsze zobaczenie Panny Młodej w sukni przez Pana Młodego to bardzo intymny i czuły moment. Niestety bardzo zaniedbany w Polskiej kulturze. Często tą intymność przerywa tłum ludzi w domu Panny Młodej i nie pozwala w wolności dać ponieść się emocjom i czułości Pary Młodej. Zachęcam aby ten moment zorganizować z dala od wszystkich – to jest Wasz dzień i nie dajcie sobie go zepsuć. Możemy np wyjechać kilkaset metrów za miasto lub wyjść do ogrodu za domem. I tam sami z Panem Młodym poczekać na Pannę Młodą stającą za plecami swojego partnera i szepcącą coś czułego. Ja mam dreszcze gdy tylko o tym myślę. Spojrzenie Pana Młodego wygląda wtedy zupełnie inaczej. To tylko Wasze 5 minut przed ślubem w którym pocałunków i łez nie ma końca – nie pozwalajcie sobie tego odebrać.

first look ślub

Ślub kościelny a cywilny.

Czym się różni ślub kościelny od ślubu cywilnego. Omijając aspekty światopoglądowe przede wszystkim różni się długością. Często podczas ślubu cywilnego nie składa się pięknej przysięgi tylko deklaruje fakt zawarcia umowy. Jest wtedy mało miejsca na emocje i kontemplowanie tej chwili. Zachęcam dlatego abyście przygotowali i złożyli sobie w takim momencie autorskie przysięgi – szczere i zobowiązujące. Fotograf na ślubie cywilnym ma wtedy więcej możliwości przekazania prawdziwych emocji i czułości.

W jakim terminie dostaniemy zdjęcia ze ślubu?

Zdjęcia ślubne oddaję zwykle po kilkudziesięciu dniach od daty pleneru ślubnego.

Czy dojeżdżacie do …? Fotograf na ślubie za granicą?

Dojeżdżamy, dolatujemy 😀 Mam duszę podróżnika – ślub 5 km od domu czy na ślub na Santorini to wspaniała przygoda! Napiszcie o wizji Waszego ślubu a na pewno znajdziemy wspólny język.

bridemates, świadkowe na ślubie, sukienka dla świadkowej, druhny na ślubie

Robimy też filmy. Możecie zarezerwować usługę oddzielnie lub skorzystać z pakietu FOTOGRAF I OPERATOR FILMOWY NA WESELE

Co dostaniemy od operatora filmowego na ślub?

Otrzymujecie film z całego dnia, który może być ubogacony o ujęcia wykonane podczas sesji filmowej poślubnej, która nadaje niepowtarzalny klimat video ślubnego. Całość filmu to ponad 30-60 minut materiału zakończone teledyskiem ślubnym.

Jaka jest cena za film ślubny?

Cena za profesjonalny film ślubny to inwestycja ponad 4500zł – wszystko zależy od wybranych opcji – długości filmu, dodatkowego drugiego operatora lub ujęć z drona. Wszystko dopasuję gdy napiszecie mi czego oczekujecie od filmu.

Jak długi jest film z wesela?

Bazując na naszym kilkuletnim doświadczeniu wiemy, że epoka godzinnych filmów już minęła. Aby film był atrakcyjny w odbiorze, oglądający może skupić się na nim max 60 minut. Wykonując filmy 40-60 minutowe dbamy o to aby były one atrakcyjne i pełne emocji. Wisienką na torcie jest kilkuminutowy teledysk ślubny wzbogacony ujęciami z pleneru poślubnego. Zobaczcie sami w naszym portfolio jak duże dają dodatkowe ujęcia na łonie natury.

Co zawiera film ślubny?

Film ślubny standardowo podzielony jest na etapy – przygotowania, ceremonię, początek zabawy z pierwszym tańcem i dalej weselem. Całość wieńczy teledysk ślubny video jako skrót z całego wesela.

Ile czasu czekacie na film z wesela?

Film ślubny oddaję zwykle po kilkudziesięciu dniach od daty filmu ślubnego w plenerze.

0/5 (0 Reviews)