Wymarzony ślub i wesele za granicą - jak zorganizować? | thisday.pl

Wymarzony ślub i wesele za granicą – jak zorganizować?

Na ślub i wesele za granicą decyduje się coraz więcej par. Czym jest to spowodowane? Dlaczego zapanował trend na śluby i wesela zagraniczne? Jak przebrnąć przez sprawy organizacyjne i zorganizować ceremonię ślubną w plenerze? Na te i wiele pytań znajdziecie odpowiedzi w poniższy tekście, więc koniecznie zapoznajcie się z jego treścią!

Rosnąca popularność ślubów i wesel za granicą

Powodów, dla których Młode Pary decydują się na zagraniczne wyjazdy, by wziąć ślub, jest całkiem sporo. Niektórzy pragną odciąć się od utartych schematów i zrealizować swoje marzenia o zagranicznym ślubie. Inni pragną uciec od konieczności zapraszania na to wydarzenie osób, których kompletnie nie znają, ale zaprosić trzeba, bo tak każe mama, czy babcia. Nagle z małego wesela na 50-60 osób robi się wesele na 200 osób, a to oznacza również większe koszty.

Młodzi, zamiast wydawać na poczęstunek dla obcych osób, wolą przeznaczyć te środki na zagraniczny wyjazd i przy okazji świetnie się bawić, bo to tak naprawdę ich wielki dzień, a nie dziadków, czy wujków, o których istnieniu do tej pory nie słyszeli. Zdarzają się również osoby, których nie stać na coroczne wakacje za granicą, więc egzotyczny ślub w egzotycznym miejscu to najlepsza okazja do tego, aby zobaczyć kawałek świata. Możemy dzięki temu zarezerwować bilety dla rodziców nowożeńców, którzy być może nie codziennie mogą sobie pozwolić, aby samodzielnie zorganizować taką podróż.

sesja ślubna rzym fotograf polski wesele

Ślub i wesele za granicą – formalności zawarcie związku małżeńskiego

Jeśli zapadnie decyzja o ślubie za granicą, to nie pozostaje nic innego, jak zabrać się za sprawy formalne, czyli wyznaczyć datę ślubu w odpowiedniej instytucji. Dla osób, które planują ślub w jakimś egotycznym miejscu, odpowiednim wyborem będzie konsulat, ponieważ to właśnie tam można załatwić wszelkie formalności dotyczące wejścia w związek małżeński.

Oczywiście formalności nie da się załatwić od ręki i w wielu przypadkach trzeba przedłożyć różnego typu zaświadczenia, czy dokumenty. Dlatego dobrą praktyką jest wcześniejsze sprawdzenie, czego będziemy potrzebowali do wyznaczenia daty ślubu, a następnie zabrać się za skompletowanie dokumentów i dostarczenie ich w wyznaczone miejsce. Mając na względzie ślub konkordatowy lub ślub kościelny za granicą najlepiej napisać do lokalnej parafii. Organizacja ślubu za granicą nie musi być taka straszna a czasem niewiele trudniejsza niż w Polsce. Kościelny ślub zawarty za granicą jest ważny na całym świecie.

Ślub za granicą – gdzie zorganizować?

Znając już konkretną datę ślubu, można zabrać się za sprawy organizacyjne. I tutaj pojawia się pytania, gdzie zorganizować dane wydarzenie? Zanim zabierzemy się za wybór miejsca, warto zastanowić się, ile gości planujemy zaprosić. Czy będzie to wyjazd tylko dla nas i świadków. A może dodatkowo będzie nam towarzyszył Fotograf ślubny za granicą? Czy jednak interesuje nas ślub w gronie najbliższych i planujemy na to wydarzenie zabrać najbliższą rodzinę, czy przyjaciół?

Co ważne, takich decyzji nie powinno się podejmować samodzielnie, lecz wspólnie z bliskimi.

Dlatego warto na początek zrobić listę gości, a następnie zgodnie z nią skonsultować się z poszczególnymi osobami, czy będą w stanie towarzyszyć nam tego dnia, czy też nie. Mając już potwierdzoną ilość osób, można zabrać się za organizację ślubu za granicą. Gdzie go dokładnie zorganizować? Pomysłów z pewnością znajdzie się całkiem sporo, ponieważ równie dobrze możemy postawić na hotelowy ogród, pobliski park, a jeszcze lepiej, jak to będzie plaża. Jak zorganizować ślub nad brzegiem morza?

W ówczesnych czasach nie jest to takie trudne, jak by się mogło wydawać, ponieważ coraz więcej par decyduje się na ślub na plaży. Jeśli my również będziemy chcieli iść śladami tych par, to warto wystąpić o odpowiednie pozwolenie, a wtedy z organizacją ślubu na plaży nie będzie żadnych problemów. Dodatkowo warto pomyśleć o przygotowaniu miejsca dla swoich gości, naturalnych dekoracjach, a ślub z pewnością przejdzie do historii, zwłaszcza jeśli będzie brany o zachodzie słońca.  Możecie wtedy też pokusić się na symboliczny gest – wspólnego zmieszania ziemi spod Waszego domu w Polsce i piasku z miejsca ślubu cywilnego za granicą. Ślub z taką pamiątką na pewno będzie wyjątkowym ślubem.

sesja ślubna rzym fotograf polski wesele zdjęcia włochy

A co z weselem za granicą? 

Jeśli marzy nam się równie wyjątkowe wesele, co ślub na plaży, to warto pomyśleć o tym, by sala weselna znajdowała się w bardzo bliskim sąsiedztwie. W zależności od tego, ilu gości będzie nam towarzyszyło, powinniśmy wybrać salę, która będzie w stanie pomieścić ich wszystkich. Jeśli nadal będziemy chcieli bawić się plaży, to równie dobrze możemy pomyśleć o rozstawieniu namiotu weselnego, zamówieniu cateringu i wynajęciu zespołu, czy DJ.

Jeśli nie będziemy w stanie zająć się tymi detalami na odległość, to zawsze możemy postawić na usługi wedding plannera, czy biura podróży, które pragnie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającym klientom i coraz chętniej oferuje pomoc przy organizacji zagranicznych ślubów i wesel.

Ślub i wesele za granicą – komu powierzyć robienie zdjęć?

Aby po tym wyjątkowym wydarzeniu pozostała pamiątka, warto również zadbać o to, by ktoś robił zdjęcia. Wybór fotografa oczywiście nie powinien być przypadkowy, ponieważ najpiękniejsza zdjęcia będzie w stanie zapewnić wykwalifikowana osoba, która ma ogromne doświadczenie, dysponuje odpowiednimi umiejętnościami oraz sprzętem. Fotograf na ślub za granicą może polecieć z nami z Polski i wtedy zyskamy pewność, że nas nie zawiedzie po przylocie na miejsce.

Poza tym będzie to nasz rodak, więc również nie będzie trudności w porozumieniu się, a długi lot sprawi, że nawet będziemy mogli z nim się lepiej poznać, nawiązać nić porozumienia, a to przełoży się również na lepsze zdjęcia z dnia ślubu.

sesja ślubna bali indonezja

SHARE