Najlepsze Polskie projektantki sukien ślubnych 2020 | thisday.pl | Piotr Hołowienko | Fotografia ślubna

Najlepsze projektantki sukien ślubnych w Polsce w 2020 roku

Branża ślubna jest niezwykle dochodowym biznesem w Polsce i powstają wokół niej przeróżne firmy, marki oraz autorskie pomysły. Nie ma się czemu dziwić, w końcu prawie każdy człowiek przynajmniej raz w życiu weźmie ślub, zatem jest tutaj spore pole do popisu – również dla prawdziwych artystów. Bo w końcu projektowanie to forma sztuki. Dzięki temu artykułowi poznasz najlepsze polskie projektantki sukien ślubnych oraz rodzime marki. Zobacz, co krawcowe z Kraju nad Wisłą dla Ciebie przygotowały.

Karolina Twardowska Atelier

To chyba jedna z najbardziej popularnych projektantek sukien ślubnych w Polsce i zdecydowanie jedna z najlepszych. Ulokowani w Warszawie postawili sobie za cel stworzenie doskonałej i nowoczesnej mody. To dość nietuzinkowe podejście do tego biznesu, gdyż suknie ślubne od Karolina Twardowska Atelier są proste i pozbawione przepychu. To dbałość o szczegóły oraz pozostawienie wrażenia swoistej lekkości. Trudno tutaj o charakterystyczny, wręcz nieco barokowy fason sukien ślubnych, które sprawiają wrażenie ciężkich i wręcz monumentalnych. Jest to propozycja dla kobiet, które cenią sobie elegancję i wybierają prostotę oraz pietyzm nad przepychem. Co więcej, jak każdy dobry projektant – Karolina Twardowska Atelier szyje suknie ślubne na miarę, co pozwoli Ci na jej idealne dopasowanie.

Anna Kara

Anna Kara zdobywa niezwykłą popularność na rynku sukien ślubnych i nie ma się tu czemu dziwić. To prawdziwa artystka, która przykłada uwagę do tworzonych przez siebie projektów i wykonuje je ręcznie, w tradycyjnej formie. Atelier Anny Kary ulokowany jest w Krakowie, aczkolwiek jej suknie ślubne można podziwiać również w Warszawie. Są to propozycje bardzo zwiewne, lekkie, choć oddające nutkę tradycjonalizmu. Nie brak tutaj sukni ślubnych z welonem, ale również bardzo prostych i eleganckich w tej formie projektów. Za samym powstaniem atelier Anny Kary stoi naprawdę piękna historia. Jest to absolwentka projektowania ubioru, która otworzyła kameralny salon w Krakowie, a dziś jest zdecydowanie jedną z najlepszych projektantek sukien ślubnych w Polsce. Warto jest obejrzeć jej prace, bo prawdopodobnie znajdziesz tutaj coś dla siebie.

Joanna Niemiec

Jest coś specyficznego w tym Krakowie, a zwłaszcza w Kazimierzu, prawda? To kolejna pozycja na naszej liście, która właśnie tam się znajduje. Krakowianie mają prawdziwe szczęście do atelierów. Joanna Niemiec to doskonały tego przykład. Projektantka sukni ślubnych ma niezwykły talent i bardzo interesujące podejście do tej branży. Jej kreacje przywodzą na myśl dawne dzieje. Zdecydowanie jest to prawdziwa podróż w czasie. Joanna Niemiec uwielbia również koronki i nie boi się ich używać podczas tworzenia swoich projektów. To propozycja dla osób, które chcą wyróżnić się na tle pozostałych pań młodych i cenią sobie indywidualne podejście oraz prawdziwie niepowtarzalny styl. Trzeba przyjrzeć się pracom tej projektantki – naprawdę warto!

Sylwia Kopczyńska

Sylwia Kopczyńska to tak naprawdę marka sama w sobie. Praktycznie nie trzeba jej przedstawiać osobom, które zainteresowane są branżą mody ślubnej. Projektantka posiada dwa ateliery – jeden w Warszawie, drugi w Olsztynie. Oba cieszą się olbrzymią renomą. De facto wystarczy wpisać samo jej nazwisko w Google, a wyskoczy nam wiele pozycji, opinii oraz wątków na forach internetowych, w których jej prace są wychwalane pod niebiosa. Sylwia Kopczyńska stawia w swoich kreacjach sukni ślubnych na niezwykle niewinne i zmysłowe elementy oraz nowoczesny design. Tutaj następuje prawdziwe zerwanie z tradycją na rzecz czegoś kompletnie nowego. Jeśli chcesz poczuć się kobieco, a jednocześnie niewinnie i dziewczęco – będzie to idealny wybór. 

Justyna Kodym

To córka projektantki Marii Kodym, a zatem jest ona przedłużeniem i kontynuacją rodzinnego biznesu. O sobie samej mówi, że trafiła do salonu swojej mamy w wyniku chęci ucieczki przed korporacyjnym światem. I całe szczęście! Zarówno dla nas, jak i dla całej branży sukien ślubnych, gdyż Justyna Kodym jest zdecydowanie jedną z czołowych projektantek. Projektantka zdecydowanie doskonale wie, co robi – ma wyczucie smaku, wyrobiony własny i niepowtarzalny styl. W jej kolekcjach nie brakuje tradycyjnego jak i nowoczesnego podejścia do tematu sukien ślubnych. Justyna Kodym nie stroni od koronek, ale również z nimi nie przesadza, ba, stworzyła kreacje, które są praktycznie ich pozbawione lub występują w niewielkiej formie. To doskonały przykład, że suknia ślubna nie zawsze musi być praktycznie wielką, chodzącą koronką. 

Agata Wojtkiewicz

To ostatnia pozycja na naszej liście, ale absolutnie nie najgorsza. Agata Wojtkiewicz, to projektantka, która nie boi się zrywać ze schematami i myśleć nieszablonowo. Jej kreacje są niezwykle odważne i dla wielu osób pewnie nawet nie przypominają sukien ślubnych. Charakteryzują się minimalizmem połączonym z nowoczesnym podejściem do tematu. Koniec z wizją przeszłej panny młodej, koronek, długich sukien do ziemi czy innego tego typu stereotypowego traktowania branży. Oczywiście, Agata Wojtkiewicz nie stroni od nich całkowicie, lecz dla niej najważniejsze jest, aby panna młoda pozostała przede wszystkim sobą w tym wyjątkowym dla niej dniu.

SHARE
Komentarze