Minimalistyczne industrialne wesele | thisday.pl

Minimalistyczne eleganckie wesele w stylu industrialnym.

Coraz większym trendem wśród Par Młodych jest organizowanie eleganckiego – industrialnego ślubu i wesela. Kasia i Rafał, którzy na co dzień mieszkają w Krakowie zdecydowali się na przygotowanie Ślubu w Przemyślu a rustykalne wesele w klimatycznym i naturalnym miejscu na wsi. Jego właściciele zaaranżowali wnętrze na industrialną murowaną stodołę na wesele. Dodali do tego piękne oświetlenie i cegłę co stworzyło wspaniały, nieco elegancki i nowoczesny klimat, który zobaczycie na zdjęciach ślubnych nieco niżej.

Romantyczna Sesja ślubna na skałach – Rezerwat Prządki

Najpierw jednak zobaczycie poślubną sesję fotograficzną, którą stworzyliśmy w Prządkach – jest to rezerwat około 40 minut drogi od Rzeszowa. Zachodzące Słońce uzupełniło klimat minimalistycznej sukni ślubnej i bukietu złożonego z samych liści! To świetne miejsce na naturalne zdjęcia ślubne. Otoczony drzewami i z bliskością parkingu jest łatwym miejscem, w którzym doświadczony fotograf ślubny może doskonale wykorzystać blask zachodzącego Słońca aby pokazać pięknych i zakochanych ludzi.

Wesele w weekend majowy

Weekend majowy jest świetną okazją żeby zorganizować swoją imprezę weselną. Dzięki temu goście weselni mają spokojnie czas aby przyjechać na miejsce weselaz a po imprezie odpocząć i wrócić do świata żywych. Szczególnie, gdy jest to tak szalona impreza, jak wesele, które fotografowałem u Kasi i Rafała pod Przemyślem.

W tym dniu byłem bardzo pozytywnie zaskoczony wnętrzami w jakich przyszło mi realizować reportaż ślubny. Dom Katarzyny dzięki talencie jej taty wypełniony jest rzeźbami i obrazami, które maluje także mama Kasi. Idealnie połączyło się to z prostą, klasyczną suknią ślubną, którą Kasia kupiła od ukraińskiej projektantki sukien ślubnych.

Rafał z kolei przygotowywał się w odremontowanej świeżo kamienicy. Tło do zdjęć stanowił surowy beton oraz odkryte cegły.

Ślubny first look w ogrodzie

Gdy tylko Kasia napisała mi, że chcą po raz pierwszy w dniu ślubu zobaczyć się w jej ogrodzie wypełnionym kwitnącymi jabłoniami już wiedziałem, że będzie to piękny moment. Tak zwany “first look” zrobiony w ogrodzie bez towarzystwa rodziny i znajomych to idealny czas aby pobyć chwilę tylko ze sobą i pozytywnie nastroić się przed ceremonią.

Na błogosławieństwie dzielnie towarzyszył im ich pies. W końcu zwierzęta to też członkowie rodziny.

Ceremonia ślubna w archikatedrze w Przemyślu.

Kościół na Zamkowej oczarowuje klasyką i pięknym wnętrzem. Niestety światło nie jest tam łatwym elementem w fotografii. Na szczęście na tym weselu miałem już nowy aparat Sony a7III, który pozwala na realizację zdjęć w ciemnych warunkach, które mimo to cechuje dobra jakość.

Dzięki Rafałowi i Kasi poznałem kolejne piękne miejsce na wesele na Podkarpaciu, tuż przy ukraińskiej granicy. Jest to nowy lokal weselny przygotowany z głową. Jego wysoki sufit, loftowe lampy, cudowne błękitno-miętowe krzesła i cegła na ścianie tworzą industrialny klimat wesela.

Kasia i Rafał sami zadbali o dekoracje sprowadzając od znajomego z Hiszpanii mnóstwo gałązek oliwnych. Nawet bukiet Kasi złożony był tylko z gałązek – bez żadnych kwiatów. Wyglądało to fenomenalnie i bardzo minimalistycznie.

Całości otoczeniu wesela przyświecała świetna oprawa didżeja Witold Ślimak z Przemyśla, który zadbał o takie atrakcje jak żywy ogień iskry i ciężki dym podczas pierwszego tańca. Jestem zdania że ciężki dym podczas pierwszego tańca pary młodej powinien być jedną z atrakcji i dekoracji o jakiej myśli para młoda na weselu. Tworzy on niesamowity klimat, a w połączeniu z systemem zdalnie wyzwalany lamp, z którego korzystam, zdjęcia wychodzą bajecznie – jakby para młoda tańczyła w chmurach.

Ślub ekskluzywny i industrialne wesele – pomysły

Industrialny motyw przewodni wesela kryje się często nie tylko w miejscu, lecz również w detalach. Muszą być one nowoczesne, geometryczne i dobrze pasujące zarówno do czerni żelaza oraz czerwieni cegły. Sprawdzają się dodatku w neutralnych barwach beżu, brązu i bieli. Materiały jutowe, bawełniane koronki, ekologiczny papier to przyjaciele naturalności. W jednym z wpisów o tym jak przygotować wesele zero-waste podpowiadam jak organizując ślub i wesele zadbać o planetę. Doskonałym pomysłem jest też zastosowanie wegetariańskiego menu na wesele– o tym też napisałem kilka słów w poradniku dla Pary Młodej.  

 

SHARE
Komentarze

Piękne zdjecia! A jak nazywa sie ta sala weselna?

Hej Asiu!
To Izba Tradycji Rybactwa i Rybołówstwa w Starzawie Rybnej.

Dziękuję!